Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza baki giriş yaratıcı ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 devir önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çaldatmaındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma fail yakınlarımızdan arama sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere uyma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoğu kez kullanıcı adınızı değişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-mail adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde dünya meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğu kez Instagram birliksı istediği kucakin şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çyok etmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişbol farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nite Geçmiş Cebinır?
Instagram hesabı çaldatmaınan ya da hacklenen zevat kucakin ne yazık ki çok fazla politika bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok fazla bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye esasta diğer kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değişçiliktirin ve sadece arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çaldatmaındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz değişçiliktiğinde yahut kullanıcı adınız değişçiliktiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değişçiliktirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değişçiliktiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” ya da bazı “değişçilikikliği geçmiş aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız lakin çoğu kez saldırganlar e-posta adresini değişçiliktirdiği kucakin sizde bu ekran çıkmaz ve direk olarak “güvenlik kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?