Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye âdemış, cihan üzerinde makul alanlarda ülkemizi temsil etmesiyle öne çıhun bir Fen Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak ama başına öne çıhun en koca miktarda ilaç ciğererik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana derece yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu koca adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği vadiı genişletmek isteyen Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın umumi reis beyıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na için insanın bilgelik nişanarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek artırma çaldatmaışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapay zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle yetinmek istemeyen temeları medlulında ülkesini ötümlü temsil eden Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent temelvuruları ile de meşhurdur. 143 adet temelvurulmuş ve 280’den ziyade beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedi vüruten vakalarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek tekrar bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Yerında bundan sonra doğru bir mütehassıs olmasıyla müşterek kimsenin ayrım edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil güruhlen flavonol glikozit esaslı çıkmak üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Besin, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise enam arasında en çok patent temelvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Adamı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla adamlık tarihine faydasını hiç kusurlu etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı gestaltsı sayesinde doğru teamüllere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü payanlar elde etse birlikte katiyen çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş ötümlü olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez müşterek çıkmak üzere otama yuğrunda vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek adamlık tarihine koca bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde katı bilinmese de temelı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yöneltmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz hâllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Salt malum şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuştur. Tek kötü (kanat yardım) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de henüz sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede müsaadeı münfailtır. Tam çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar tek Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biryoğun şirketin müşareket ve müessis kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve mevduat aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli reis beyıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Ser Yaversıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isminde bir Eczanenin Dümen Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin nispetle insanoğluna yarayacak teamüller üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta kanatıkların geçmesi ciğerin makul bir mevsimı beklesek birlikte bazenları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de ciğererisinden basit bir şekilde otama edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. Başkaca tensel teamüllev bozukluğunu da otama eylemek ciğerin kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış tehlikee karşı dirençli ve hâllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde patent temelvurularının 2000 adetine yaklaşanın doğru sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı teamülleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her mevsim kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı konularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun kesiksiz kapanmalara ve toplumsal hayattan ırak zaruri ocak istirahatlarine verilen kalan cihan toplumlarında biryoğun alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Konuyla müteallik görüşünü beyan eden Spektral Holding Dümen Kurulu Eşreis beyı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, bundan sonra müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz hesabına gestaltlabilecek en muhik katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Fen Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna misal çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz hesabına da koca vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis meyanğıdır ve aynı zamanda reis beyıdır. Ülkemizde mevzi vadi özge bilgi adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir miktarda farmasötik birliktehandan patentinin doğru sahibi olması ve temelvurusunu ilk yapan koca olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı girizgâhimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın asliye yalnızçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana vadiında çaldatmaışmalarını ötümlü koskocamanleterek ötümlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biryoğun misil Türkiye Senenin Fen Adamı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil emlak dışında yani global anlamda da biryoğun ödülleri alarak bulduğu farklı dermanların muhaliflığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile müşterek doğru teamüllere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde hayata geçirmeye devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı teamüle yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biryoğun farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken misal faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye temelladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Serı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış porte yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda mevzi vadi bir altın sahası ile müşterek temellatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki hediye değteamülikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun mıhlı porte yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Ser Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Küme’a bağımlı mızrap ruhsatları ile sağlamlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Küme mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal madun gestaltsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik de bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hak modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak teamültiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir yöntem güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.ab ve 18.06.2020 yayın tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası çıkmak üzere iki endüstriyel hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada içtihatlerine mevzi verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağlıklı Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca ulanmış porte mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve ün yalıtımı mukteza olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise tabii malzeme gestaltsındaki tıntınluklar sayesinde koca derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan koca oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi bölüt arz planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine şayeste rezerv tespit raporları düzenlenerek bölüt arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi vadi detaylara için hatta, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar